Przedmowa

Witajcie, drodzy Steemianie! Z tej strony wasz oddany KapitanPolak.

Zanim przejdziemy do konkretów, polecam zapoznać się z tymi oto wpisami, gdyż pomoże wam to nabrać szerszego kontekstu.

„Przemyślenia po przerwie” – czyli czy będę dalej pisać?

https://steemit.com/pl-artykuly/@kapitanpolak/przemyslenia-po-przerwie-czyli-czy-bede-dalej-pisac

„Czas przerwać ciszę” – FateSick wraca do gry

https://steemit.com/polish/@fatesick/czas-przerwac-cisze-fatesick-wraca-do-gry

Jakoś tak się składa, że ostatnio sporo osób powraca do tworzenia i ten fakt cieszy mnie niezmiernie 🙂

No dobra, ale jedziemy dalej.

board-2449726_1280 (1).jpg

Założenia

Przejdźmy do sedna.
Pragnę przedstawić wam inicjatywę pod nazwą kodową „Warsztat Fantasty”.

A cóż to takiego? Już tłumaczę 🙂

Wraz z użytkownikiem @fatesick postanowiliśmy w końcu przestać się wahać i odważnie sięgnąć po marzenia! Oboje w głębi ducha pragniemy zostać pisarzami „z prawdziwego zdarzenia”, a nie tylko hobbystami/amatorami.

Półśrodki nie wchodzą w grę!

Co prawda brakuje nam jeszcze doświadczenia oraz wiedzy, jednak właśnie o to w tym chodzi. Zaczynamy niemal od zera i chcemy udowodnić, że damy radę!
Tak więc gdybym miał całość streścić w jednym zdaniu, to powiedziałbym że:

Projekt ten będzie dokumentował nasze starania i postępy na drodze do stania się Poczytnymi Autorami.

Celem długoterminowym jest wywalczenie sobie miejsca w czołówce Polskich Pisarzy, tak by nasze nazwiska znalazły się pomiędzy takimi szychami jak chociażby Sapkowski, Grzędowicz, Pilipiuk, Dukaj, czy nawet Lem.

Czy zbudowanie własnej marki przez świeżaków to wyprawa z motyką na słońce? Skądże! Wszak wszystko jest możliwe, wystarczy tylko chcieć!

question-mark-2123966_1280.jpg

Co będziemy robić?

Po pierwsze uczyć się!

Doskonalić swój styl i stopniowo, krok po kroku, zbliżać się do wyznaczonego celu.

Każdy z nas jest ukierunkowany na inną tematykę, gdyż @fatesick preferuje sci-fi czy też fantasy, a ja natomiast skupiam się głównie na opowieściach grozy oraz klimatach weird fiction, dlatego też przyjmiemy różną specjalizację. A wszystko to, byśmy nie wchodzili sobie nawzajem w drogę.

Mamy współpracować, a nie bić się o każdy szczegół 😉
Jak to już z ludźmi bywa, nasze umiejętności nie są takie same, jesteśmy lepsi w innych dziedzinach, co daje nam świetną okazję do zdobycia nowej wiedzy z tak zwanej „pierwszej ręki”.

Z początku pod szyldem „Warsztat Fantasty” pojawiać się będą artykuły dotyczące technik pisarskich, różnego rodzaju poradniki, np. o tym jak stworzyć wiarygodną fabułę do opowiadania/powieści.
Ukażą się również opisy tak zwanych „tropów”, czyli motywów/klisz występujących w literaturze, filmach oraz grach. Dowiecie się także jak prawidłowo je zastosować.

Z czasem, gdy poczujemy się na siłach, przyjdzie czas na danie główne, czyli opowiadania stworzone w ramach prowadzonych przez nas ćwiczeń. Oczywiście liczymy na konstruktywną krytykę ze strony czytelników i postaramy się wyciągnąć z niej właściwe wnioski.

A potem? Cóż… Każdy z nas chce wydać własną książkę!

Nie będziemy ograniczać się tylko do blockchaina Steem. Co prawda nasze posty w pierwszej kolejności wylądują tutaj, jednak ich kopie powędrują na wspólnego, zewnętrznego bloga. Wszystko zaś będzie odpowiednio podlinkowane. Liczymy na to, że uda nam się zbudować odpowiednio duże zasięgi i przez to sprowadzić nowych użytkowników, tak by zasilili oni grono autorów na #polish.

Powstanie też profil na Facebooku oraz Twitterze, a gdy upublicznimy pierwsze opowiadania, uaktywnimy się również na Wattpadzie 🙂 O Wykopie nie trzeba chyba nawet wspominać.
Wybraliśmy taką drogę, ponieważ uważamy, że multiplatformowość stanowi podstawę sukcesu w świecie zdominowanym przez social media.

Jak to mówią „Reklama dźwignią handlu”.

business-3167295_1280.jpg

Zasady Współpracy

Są one dość proste. Każdy z nas odpowiednio wcześniej „zaklepuje” sobie temat, o którym chciałby pisać, tak by uniknąć zbędnych kłótni o pierwszeństwo. W razie nieporozumień zawsze można stworzyć ripostę 😉

Pomimo tego, że publikujemy pod wspólnym szyldem, zachowujemy niezależność twórczą i tworzymy to, na co mamy aktualnie ochotę. Nie chcemy robić z tego kołchozu, narzucając na siebie jakąś wyśrubowaną normę czy konkretny zakres tematyczny.
Będziemy wymieniać się uwagami i przemyśleniami na temat naszych tekstów tak, by te przedstawiały możliwie dużą wartość merytoryczną.

Zewnętrznym blogiem oraz socialami zarządzamy wspólnie. (a raczej zarządza ten kto aktualnie jest mniej leniwy) 😉

Dopóki nie ma z tego jakiś większych pieniędzy, będziemy działać po koleżeńsku, a jeżeli kiedyś (daj Bóg) ktoś większy zwróci na nas uwagę, ustalimy dokładny biznesplan. Koniec końców także o to nam chodzi. Uzyskanie wsparcia dla naszej twórczości przez znane wydawnictwo byłoby ogromnym sukcesem.

Podsumowanie

Chyba najważniejsze rzeczy zostały już powiedziane. W razie czego ukaże się stosowny update. Niedługo pojawią się pierwsze artykuły związane z tą inicjatywą, tak więc już teraz zachęcam wszystkich do przeczytania!

Wszystkie posty o tej tematyce będą zawierały tag #w-f.

Muszę przyznać, że jest to chyba najambitniejszy projekt, w jakim do tej pory przyszło mi brać udział.

Tak więc sięgamy po marzenia!


Projekt wspierany przez #sp-group

Artykuł jest dostępny również na Steemit!
Zmonetyzuj swoją twórczość w łatwy i przyjemny sposób!

warsztat fantasty zapowiedź

Obrazki pochodzą z https://pixabay.com zaś autorem logo jest FateSick.

Dodaj komentarz